Massaaž aitab endaga sõbraks saada
Veel paarteist aastat tagasi olin ma kindlal veendumusel, et massööri töö on üks hirmsamaid siin maa peal. Praegu tundub endalegi uskumatu, et nõnda arvasin, kuid ega ma siis osanud väga puudutusest ka lugu pidada. Vähemalt mitte nii sügavalt nagu praegu.
Täna tunnen ma massaaži pakkumisest suisa puudust, kui mõnikord pikem vahe sisse jääb. Õnneks ajurveeda elustiili viljelejatel on kombeks võimalikult tihti endale ka ise hommikuti massaaži teha, seetõttu on „klient”, iseenda näol, alati kohe võtta ning kahtepidi mõnus kogemus on garanteeritud- ehk siis nii massaaži saada kui pakkuda. Mõlemad rollid on vägagi nauditavad ja vajalikud.
Mis on siis vahe enesemassaažil ja massaažis käimisel?
Need mõlemad on vägagi olulised protseduurid. Massaažis käimisel võib olla mitmeid erinevaid eesmärke. See võib olla kas ravimassaaž või lihtsalt lõõgastav protseduur. Erinevaid ravimassaažiliike on palju ja igal neist oma
eesmärk ja siin tuleb tõesti vastavalt vajadusele endale sobiv leida. Hetkel soovin aga rohkem tähelepanu pöörata massaaažile, kui lõõgastavale teraapiale, mis on oluline absoluutselt igaühele. Aegajalt täielikult lõõgastuda ja lõdvestuda ning õppida lõdvestust tooma seeläbi ka enda igapäevaellu ja tegevustesse.
Massööri juures käimine on muidugi supermõnus, selle eeliseseks on see, et Sa saad ise täielikult lõõgastuda ja lihtsalt nautida, kuidas Su keha lõdvestub. Olles ise kaelani ajurveedas sees, soovitan muidugi ajurveeda massaaži, mida tehakse sooja õliga. Enamasti kasutatakse seesamiõli ja vajadusel on sellesse keedetud ka ravimtaimi . Soe õli aitab kehal veelgi rohkem lõõgastuda, aidates sealjuures kehast ka mürke välja viia. Seesamiõli on juba iseenesest soojendava ja rahustava ning armastust pakkuva toimega ja kui teda veel soojendada, siis muutub ta kehale eriti meeldivaks ja rahustavaks ning mõnusaks paiks, mille järele paljude inimeste keha suisa karjuvalt januneb. Peale sooja õli massaaži on elul hoopis teine valgus, sest lõdvestunud on nii Sinu keha kui ka meel ja lõdvestununa koged maailma hoopis teisiti. Suured probleemid ei tundu enam nii suured ja aega tekib juurde, sest suudad keskenduda olulisele ja kiired asjad tõesti ka ruttu ära teha. Väsinuna tundub kõike tohutult palju ja siis kipud aega venitama, et endale vajalikku puhkust lubada. Võti on siin, et aegajalt võtta aeg täielikult maha, lasta kehal ja meelel lõõgastuda ning siis asuda töö kallale, mis tundub peale puhkust hoopis lihtsam. Väsinuna kõike ära püüda teha ei ole kuigi mõttekas.
Vähemalt kord kuus võiks iga inimene omale ühe massaaži lubada, aga vahepeal on mõistlik end hellitada ka enesemassaažiga. Jah, terapeudi käe all massaaži nautida tundub muidugi mõnusam, aga iseendale massaaži pakkumisel on hoopis teine eesmärk kui terapeudi juures käia. Enesemassaaž. Eriti kui seda teha sooja õliga, aitab Sul igapäevaselt rahulikuks ja tasakaalukaks jääda. Puudutus, mida pakud iseendale, see on tähtsamaist tähtsam. See on rituaal mille abil Sa ise avaldad endale austust ja armastust, Sa tunnustad end, et oled väärt iseendale pakkuma midagi väga ülevat ja luksuslikku. Seda kasvõi iga päev. Enesele tehtav sooja seesamiõli massaaž rahustab ning toob Su mõtetesse selgust. Oma keha aegajalt puudutades õpid Sa seda tundma ja muutusi märkama ning seeläbi ka oma keha armastama. See on alus sellele, et Sul oleks hea tervis ja õnnelikud suhted. See kõik algab heast suhtest iseendaga. Enesemassaažiks tee oma vannituba või dušinurk hubaseks- Pane põlema küünlad, käima lõõgastav muusika ning õlita umbes u 15 minutit oma keha rohke seesamiõliga. Liigne õli kuivata paberiga, sest tänapäeva kanalisatsioon võib liigsest õlist umbe minna. Peale massaaži käi sooja duši all. Külm dušš neutraliseerib kahjuks imelise eneseteraapia tervendava toime.
Tihti inimesed kahjuks ei märkagi, kui pinges nad on, sest stressi ja pingeid on meie ümber väga palju, oleme sellega mõneti juba harjunud. Kurb on tõdeda, aga see on saanud kohati suisa elu normiks. Isegi enamus töökuulutustel seisab nõue „hea pingetaluvus”, kuid puudub märge selle kohta kuidas töötajat toetatakse selles, et pingesse minekut vältida. Minus tekitab see alati külmajuduinaid, sest see paneb tihti kohusetundliku inimese endast andma nõnda palju, et ta unustab iseenda ja oma vajadused ning tööandjal on lihtne seda endale aru andmata ära kasutada. Jah, mõningane stress on edasiviiv, kuid igal juhul tuleb etevaatlik olla, et see ei muutuks pidevaks pingeseisundiks, sest see võib pikas perspektiivis juba tervisele ohtlik olla. Pinge- ja stressiseisundis ei märka me oma keha loomulikke vajadusi ning märkamata võivad jääda ka muutused või märguanded, mida keha annab meile selleks, et millelegi on vaja enda juures rohkem tähelepanu pöörata. Midagi, mida seni oleme märkamata jätnud või mille oleme unustanud ja hooletusse jätnud. Selleks aga, et märgata, on vaja pingest vabaneda ja lõdvestuda. Selleks on lõõgastav masssaaž suurepärane abivahend, et lihtsalt olla ja võtta aeg iseendale ning teha igapäevategemistest väike paus. Ja kui Sa ütled, et aega ei ole, siis on asi juba veidi käest ära läinud, siis tuleks teha suisa kaks pausi või kui asi tundub lootusetu, siis mõelda sellele, et vahetada ametit millegi loomungulisema ja rahulikuma vastu.
Miks mitte õppida ise massööriks. See on selline oskus, mida saad pakkuda vajadusel ka teiste tööde kõrvalt või tegeledagi ainult sellega. Või siis omada lihtsalt suurepärast lisaoskust, millega saad tegeleda hobi korras ning mis on tõeline hingekosutaja ja vaheldus kõigele muule. Nõnda vaikselt nokitsedes võib sellest märkamatult ka Sinu uus töö saada või siis võib see aidata jõuda juba uute, päriselt südant soojendavate väljakutseteni. Kõik teed on ju tegelikult valla, kui vaid märkad!
Peale jaanipäeva toimub juba kolmandat korda ajurveeda ja abhyanga õlimassaaži koolitusretriit, mis on ühtlasi nii väga põhjalik massaažikursus kui ka puhkus igapäevarutiinist, olles 6 päeva kodust eemal ja täielikult teises, ajurveeda lõhnade ja maitsete maailmas. See on just paras aeg, et ise kogeda ja mõista, mida see sügava toimega sooja õli massaaž Sinuga teeb, kuidas ta Sinu keha mõjutab ning kuidas ajurveeda tarkused ja elurütm Sinu elu oluliselt rikastada ja lihtsustada saavad. Tõded veelkord, et lihtsusel on väga suur jõud!
Kui õpid teist inimest tingimusteta puudutama ja massaaži pakkuma, siis avaneb Sinu jaoks täiesti uus maailm. Maailm, mis on täis ilu ja imetlust, kui kaunis võib olla inimkeha ja kogu maailm. Minu jaoks on hindamatu tähtsusega massaažis kasutatav seesamiõli, mis aitab rituaalselt seda kontakti veel täiuslikumaks luua. Kui minu käest küsitakse, et kas massaaži tegemine sind ära ei väsita, siis vastupidi, see täidab mind. See lõputu püha ühendus selle kauni inimese ja maailma vahel on imeilus, see on suur privileeg, kui Sulle on antud seda kogeda. Tegelikult on ka Sinul see võimalus, kui vaid valid ja soovid osaleda.
Üks osaleja jagas nii kenasti, et kui ta peale kursust koju sõitis, siis maailm oli palju selgem ja puhtam tema jaoks. Selline jagamine teeb vaid suurt rõõmu.
Abhyanga massaaž on ajalooliselt ajurveeda kehapuhastuse e. panchakarma üks väga oluline ja lahutamatu osa, kuid seda massaaži võib nautida ka igapäevaselt lõõgastava või raviva protseduurina.
Kui Sina seda kogeda ja õppida soovid, siis juba juunis on võimalus. Paljud osalejad on õppinud ka seda lihtsalt endajaoks, kuid peale kursust oled seda valmis ka teistele pakkuma.
Armastusega,
Aet Sillaste, ajurveeda praktik
Loe kursusest lähemalt siit:
Pilte eelmistest retriitidest:
Comments